Саме собою посилання на підроблення доказів, що не має належного підтвердження, не є нововиявленою обставиною – ВС

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційну скаргу засудженого, котрий оскаржив ухвалу райсуду про відмову у задоволенні його заяви про перегляд за нововиявленими обставинами вироку цього ж суду та ухвалу апеляційного суду про залишення без змін судового рішення місцевого суду. У постанові ККС ВС зазначено, що, як вбачається із заяви засудженого …

Саме собою посилання на підроблення доказів, що не має належного підтвердження, не є нововиявленою обставиною – ВС Докладніше & raquo;

Верховний Суд закрив провадження в адміністративній справі щодо перейменування міста Кіровограда

Верховний Суд закрив провадження в адміністративній справі про визнання незаконною та нечинною Постанови Верховної Ради України від 14 липня 2016 року № 1468-VIII «Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Таким чином, Суд задовольнив …

Верховний Суд закрив провадження в адміністративній справі щодо перейменування міста Кіровограда Докладніше & raquo;

КАС ВС розглянув справу про оскарження кінцевим бенефіціарним власником ППР, накладеного на юрособу

Акціонер господарського товариства, який не був учасником справи, предметом спору в якій є правомірність податкового повідомлення-рішення про визначення суми грошових (податкових) зобов’язань господарському товариству, не має права на апеляційне оскарження судового рішення, ухваленого у цій справі, якщо тільки в рішенні суд не зробив прямого висновку про права, інтереси та обов’язки цього акціонера. Таким є висновок …

КАС ВС розглянув справу про оскарження кінцевим бенефіціарним власником ППР, накладеного на юрособу Докладніше & raquo;

ВС пояснив, яка помилка, допущена апеляційним судом у рішенні, не є опискою і може бути виправлена лише касаційним судом

Допущення апеляційним судом помилки при призначенні покарання не є опискою, яка може бути виправлена цим судом самостійно. Вирішення питання щодо виправлення такої помилки належить до компетенції суду касаційної інстанції.Про це йдеться в постанові Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, який розглянув касаційні скарги прокурора та захисника особи, зокрема, на вирок апеляційного суду та ухвалу …

ВС пояснив, яка помилка, допущена апеляційним судом у рішенні, не є опискою і може бути виправлена лише касаційним судом Докладніше & raquo;

Гроші від продажу нерухомості не входять до складу доходів, з яких треба платити аліменти

Верховний Суд відступив від позиції, згідно з якою гроші від продажу нерухомості входять до складу доходів, з яких треба платити аліменти. Тепер вважається, що виручка грошей від продажу нерухомості в обмін на передачу покупцеві права власності не тягне отримання доходу платником аліментів. Виручка є грошовим еквівалентом вартості майна до його продажу, а не видом заробітку …

Гроші від продажу нерухомості не входять до складу доходів, з яких треба платити аліменти Докладніше & raquo;

Уголовной ответственности можно избежать, даже если в драке были превышены пределы необходимой обороны.

Кассационный уголовный закрыл дело и отменил приговор мужчине, который, обороняя лопатой себя и жену, превысил меры необходимой обороны. Мужчина был осужден за умышленное средней тяжести телесное повреждение. Превышение пределов необходимой обороны, которое заключалось в причинении телесных повреждений средней тяжести, не влечет уголовной ответственности.  

В Цивільний кодекс планують впровадити новий інститут — астрент.

Астрент — це судова неустойка, яку присуджує суд на вимогу кредитора, якщо боржник не виконає рішення суду. Перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, який є ініціатором суспільного обговорення концепції рекодифікаціі ЦК, в інтерв’ю «Юридической практике» пояснив, навіщо українцям астрент. «Найбільше скарг українців до ЄСПЛ стосуються невиконання судових рішень, і ця проблема досягла масштабів гуманітарної катастрофи. Новий …

В Цивільний кодекс планують впровадити новий інститут — астрент. Докладніше & raquo;

Розподіл майна подружжя: судова практика

На початку шлюбу мало хто думає над тим, як ділитиметься майно в разі розлучення. Хтось “не планує розлучуватися”, а хтось впевнений, що в будь-якому випадку зможе відстояти своє право власності за законом. Що ж, у будь-яком випадку, огляд актуальної практики правозастосування з цього питання буде значно кориснішим, ніж вивчати cімейне право за Сімейним кодексом. Право …

Розподіл майна подружжя: судова практика Докладніше & raquo;

Зберігання травматичної зброї та припасів до неї — не створює складу злочину.

Апеляційний суд у справі № 360/2340/17 не визнав травматичний пістолет вогнепальною зброєю, а вилучені патрони, споряджені гумовими снарядами, не є бойовими припасами: Пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, є окремим видом зброї, який не класифікується як вогнепальна зброя, за умови, що вони функціонально непридатні …

Зберігання травматичної зброї та припасів до неї — не створює складу злочину. Докладніше & raquo;