Як розблокувати банківську картку, яку було заблоковано через борги?

Арешт коштів на рахунках громадян найчастіше відбувається через існуючі борги, несплачені штрафи, аліменти та може бути накладений державним виконавцем.

Наразі арешт коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями відбувається як за постановою виконавця про арешт коштів боржника, що в паперовому вигляді направляється до банку, так і автоматизовано через впровадження електронного обміну інформацією між державними виконавцями та банківськими й іншими фінансовими установами, а також впровадження автоматизованого арешту на кошти та інші цінності боржника, що перебувають на рахунках і на зберіганні в банках чи інших фінансових установах, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах.

Інколи арешт накладається на рахунки, які використовуються для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги чи інших, передбачених законодавством соціальних виплат.

Рахунок, який відкривається для зарахування заробітної плати, пенсії, стипендії чи соціальних виплат, зазвичай за умовами банківського обслуговування є звичайним поточним рахунком. Іншими словами, це рахунок фізичної особи для власних потреб, на який можуть зараховуватися будь-які кошти, а не тільки кошти з конкретним цільовим призначенням. Так як у державного виконавця немає технічної можливості розділити, які кошти надходять на рахунок, то він має законні підстави накласти арешт на банківські рахунки.

У випадку арешту банківського (карткового) рахунку радимо за допомогою Єдиного реєстру боржників України встановити внесення даних особи, на рахунок якої накладено арешт, до вказаного реєстру. В цьому реєстрі також можливо отримати інформацію щодо органу державної виконавчої служби, засоби зв’язку та ПІП державного виконавця, в якого знаходиться документ щодо існування боргів.

Надалі, для вирішення питання щодо зняття арешту, звернутись до органу державної виконавчої служби, надавши документальне підтвердження сплати боргу, штрафу або аліментів.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *