Які послуги надаватимуть приватні детективи?

17 лютого 2021 року парламент прийняв за основу проект Закону України №3010 «Про приватну детективну діяльність». Важливою частиною цього законопроекту є РЕГЛАМЕНТАЦІЯ РОБОТИ самих детективів.

Отже, в проекті прописано, що приватні детективні послуги, які здійснюються на підставі договору, укладеного між замовником та суб’єктом приватної детективної діяльності включають такі ВИДИ:

— Збирання, фіксування та дослідження відомостей, необхідних для розгляду справ у кримінальному, цивільному, господарському, адміністративному судочинстві. Замовником цього виду послуг може бути ЛИШЕ СТОРОНА ВІДПОВІДНОГО ПРОВАДЖЕННЯ.
— Вивчення ринку, пошук і збір інформації з відкритих джерел з метою підготовки ділових переговорів замовника, з’ясування фінансової платоспроможності, майнового стану та благонадійності потенційних ділових партнерів.
— З’ясування біографічних та інших даних, що характеризують особу, стосовно окремих громадян (за їхньої письмової згоди) при укладенні ними трудових та інших договорів із замовником приватних детективних послуг (зайняття в нього відповідної вакантної посади), виявлення їхніх ділових зв’язків, у тому числі з конкурентами замовника, в Україні та за кордоном.
— Пошук осіб, місцезнаходження яких невідоме, з’ясування причин та обставин їх зникнення тощо.
— Спостереження за поведінкою неповнолітніх, недієздатних, обмежено дієздатних або осіб з інвалідністю на замовлення їх законних представників.
— Розшук зниклого (втраченого або викраденого) майна, предметів і тварин.
— Здійснення заходів з відтворення втраченої (зниклої) інформації з питань законних прав та інтересів замовника.
— Виявлення фактів незаконного (несанкціонованого) збирання інформації з метою використання відомостей, що становлять комерційну таємницю замовника, або їх розголошення, а також фактів незаконного (несанкціонованого) збирання конфіденційної інформації стосовно фізичних осіб.
— Пошук, виявлення та фіксування фактів незаконного використання прав інтелектуальної власності, що належать замовнику, а також випадків недобросовісної конкуренції.
— Пошук боржників та осіб, які ухиляються від виконання своїх договірних зобов’язань, а також належного їм майна та інших активів;
— Забезпечення захисту інформації з обмеженим доступом (комерційної, професійної таємниці) замовника приватних детективних послуг;
— Перевірка достовірності наданої страхувальниками страховим компаніям інформації про обставини заявлених страхових випадків;
— Збір інформації яка може бути підставою для звернення замовника приватних детективних послуг до уповноважених органів виконавчої та/або судової влади з метою захисту його законних прав і інтересів;
— Консультування з надання приватних детективних послуг.

При цьому в проекті прописано, що суб’єкти приватної детективної діяльності можуть надавати інші детективні послуги, не заборонені законом.

А матеріальні носії інформації, що були одержані в ході виконання договору про надання приватних детективних послуг, зберігаються детективом три роки з урахуванням вимог щодо забезпечення детективної таємниці.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *